Distantsõpe

See aasta, mis oleme käinud vaheldumisi koduõppel ja kontaktõppel on olud kõigile keeruline. Ootamine, et teada saada millal saame tagasi kooli ning millal peame tagasi distantsõppele minema on olnud väga stressirohke. Mulle meeldib loomulikult vabadus ja iseseisvus, mis koduõppega kaasa tuleb, kuid mõlemal õppimisviisil on omad plussid ja miinused. Muidu on kogu see segadus olnud huvitav kogemus mille käigus olen palju õppinud ja avastanud.

Kindlaasit on asi läinud paremini, kui eelmine aasta. Tekkinud on rutiin, mis on aidanud mul unustada vähem tunde ning olla produktiivsem, kui varem. Distantsõppe jooksul olen ka otsiud ja kasutusele võtnud uusi ja mulle sobivaid õppimisviise, mida poleks varem kasutanud. Olen sedasi ülesanetega hakkama saanud küll.Mulle on alati olnud lihtam kui õpetaja seletab, kuid olen vaikselt juba harjunud antud olukorraga, kus see pole alati võimalik. Kodus õppimisega on ilmselt kõigil probleeme enesedistsipliiniga. Mul on olud palju hetki kui laiskus võidab ning lihtsalt ei viitsi ennast kokku võtta, kuid selle harjumuse olen suutnud vähehaaval maha jätta.

Arvan, et informaatika ülesannetega saan enam-vähem hakkama. On tekkinud ka ausal hulgal küsimusi ja takistusi, kuid olen leidnud abi kas õpetaja, klassikaaslaste, interneti või pere käest. Aega läheb kodus veidi rohkem kui tunnis, aga mitte palju. Lisaaega võtab nt abi otsimine, segadus töö tähtaja või ära saatmisega. Vahel on vaja, et õpetajad selle paremini lahti seletaksid, kuid küsimuse tekkimisel võib ju kohe küsida. See-eest olen õppinud paremini kasutama sülearvuteid, mida kontaktõppel palju ei kasuta. Kui peab iga päev sellega tegelema jääb kindlasti paar asja meelde. Ma pole nt kunagi teinud graafikuid, kuid nüüd saan sellega hakkama. 

Minu jaoks on kõige mugavamad keskonnad näiteks Opiq ja Google classroom. Neid on kerge mõista ning kogu info on samas kohas. Õpetajad saavad jätta märkmeid ja tähtajad on selgelt näha. Ülesannete lahendamisel meeldib mulle stuudium. Teras on ülesandeid lahendada mugav ja lihtne. Saad vastuse esitada samasse kohta, kus ülesanne on, nii et ei pea mässama linkide ja piltidega. Suhelda meeldib mulle vana ja hea Gmaili läbi. Olen seda kasutanud juba pikalt, nii et oskan sellega ümber käia ja välja on kujunenud oma stiil, kuida kirja kokku panna ja allgirjastada. Vähem mugavad on paljud keskonnad, kus oleme töid teinud. Sobivad on Quizzis ja Quizlet, aga segane on nt Socrative. Ma ei suuda siiani täpselt mõista, kuidas seda kasutada isegi kui olen seda kasutanud juba 6. klassist alates. 

Sellisest olukorrast tuleb võtta, mida annab. Käia palju värskes õhus ning mitte kaotada suhteid sõpradega ka siis kui nendega kohtuda ei tohi. Võtta ülesse nt uus hobi ja anda endast parima, et sellest ajast läbi saada. Loodetavasti jääme kõik terveks ja pääseme sellest kõigest juba varsti. 


 Erfahrungsbericht zum Home-Schooling: "Wir scheitern täglich" | rbb24

 

Kommentaarid

  1. Väga kena ja sisukas! Mõned kirjavead on sellised et ei saa aru mida mõeldud on, nt " ka ausal hulgal küsimusi", "on olud kõigile keeruline" jt. Pildil peaks olema juures viide allikale või autorile.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

VALGA ILMAVAATLUS

Eelmine nädalavahetus